GOSPODARKA:


Strona główna -> Gospodarka -> Nagrody dla miasta

Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom

OGÓLNOPOLSKI RANKING SAMORZĄDOWY „PROFESJONALNA GMINA PRZYJAZNA INWESTOROM”


 

2005 r. - I miejsce w grupie gmin powyżej 100 tys. mieszkańców zajął Rybnik w tegorocznej edycji konkursu "Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom". Miasto otrzymało również Honorowe Wyróżnienie im. Aleksandra Paszyńskiego. I miejsce w kraju, w grupie gmin powyżej 100 tys. mieszkańców, zajął Rybnik w tegorocznej edycji konkursu "Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom". Miasto otrzymało również Honorowe Wyróżnienie im. Aleksandra Paszyńskiego.
Oceny miast i gmin startujących w rankingu, dokonano na podstawie ankiet, zawierających ponad 80 bardzo szczegółowych pytań dotyczących m.in.: komunikacji społecznej, zarządzania finansami, zarządzania rozwojem, organizacji wewnętrznej i jakości obsługi interesantów.
Organizatorami rankingu są m.in. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Konferencja Inwestorów oraz "Puls Biznesu".
Pozostali laureaci konkursu: Gmina Duszniki - w grupie gmin do 15 tys. mieszkańców, Gmina Kozienice - w grupie gmin od 15 do 40 tys. mieszkańców, Miasto Ostrów Świętokrzyski - w grupie gmin od 40 do 100 tys. mieszkańców.
   
2004 r. - Trzecie miejsce w kraju i pierwsze na Śląsku, w grupie największych polskich miast (powyżej 100 tys. mieszkańców), zajął Rybnik w tegorocznej edycji rankingu "Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom". Miasto znalazło się w czołówce zestawienia już po raz trzeci. Kapituła konkursu wzięła pod uwagę m.in. poziom organizacji urzędu miasta i jakość obsługi interesantów, komunikacji społecznej, uczestnictwa mieszkańców  w sprawowaniu władzy oraz jakości zarządzania rozwojem i finansami. Po raz pierwszy w historii rankingu liczyły się również kontakty samorządów z Unią Europejską w zakresie zdolności pozyskiwania środków europejskich.  Ranking "Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom" został stworzony z myślą o podnoszeniu poziomu profesjonalizmu zarządzania gminami i poprawy współpracy pomiędzy inwestorami i lokalną administracją publiczną. Jego głównym celem jest tworzenie dobrych warunków do inwestowania, rozwoju społeczno-gospodarczego i spadku bezrobocia.
2003 r. - Trzecie miejsce wśród śląskich miast i czwarte w kraju, w grupie powyżej 100 tysięcy mieszkańców zajął Rybnik w tegorocznej edycji Rankingu „Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom” zorganizowanego pod patronatem Marszałka Sejmu RP. Ponadto - w ramach rankingu - w kategorii „Partycypacja i komunikacja społeczna” miasto uplasowało się na piątej pozycji w Polsce. Kapituła rankingu wzięła pod uwagę poziom organizacji urzędu i jakości obsługi interesantów, komunikacji społecznej, uczestnictwa mieszkańców w sprawowaniu władzy oraz jakości zarządzania rozwojem i finansami. Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Konferencja Inwestorów.
   

2002 r. - W konkursie Rybnik zajął 1 miejsce wśród śląskich miast i 5 w kraju – w grupie powyżej 100 tysięcy mieszkańców. W ramach rankingu, w kategorii „Partycypacja i komunikacja społeczna” miasto uplasowało się na drugim miejscu w Polsce.  

 


ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
CYTAT DNIA
Do zwycięstwa trzeba nam odwagi, odwagi i jeszcze raz odwagi...
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt