GOSPODARKA:


Strona główna -> Gospodarka -> Nagrody dla miasta

Śląska Nagroda Jakości

 

Urząd Miasta Rybnika został laureatem V Edycji Konkursu Śląskiej Nagrody Jakości w kategorii urzędów administracji publicznej.

Uroczyste wręczenie pamiątkowej statuetki, dyplomu i tytułu Laureata ŚNJ odbyło się 8 maja 2003 r. w Teatrze Śląskim, w Katowicach.

 

Jak powiedziała prof. Krystyna Lisiecka - członek Kapituły Śląskiej Nagrody Jakości - w przypadku Rybnika szczególną uwagę ekspertów i członków Kapituły zwróciła "pełna służebność i otwartość wobec obywateli, będąca wzorcem dla innych miast, umiejętność pozyskiwania funduszy unijnych, emisja obligacji gminnych, oszczędne gospodarowanie finansami miasta, a także otwartość na innowacyjne rozwiązania i współpraca pomiędzy miastami zarówno w kraju, jak i w poza jego granicami."

 

Uczestnictwo w Konkursie stwarza możliwość ocenienia się poprzez samoocenę i weryfikację  według strategii TQM oraz stanowi z jednej strony potwierdzenie wysokiej renomy, z drugiej zaś traktowane jest jako promocja projakościowych działań w zakresie kompleksowego systemu zarządzania, zwłaszcza w aspekcie bliskiego członkostwa Polski w Unii Europejskiej, gdzie jakość jest głównym parametrem konkurencji.

 

Laureat Śląskiej Nagrody Jakości staje się jednostką modelową dla innych polskich organizacji w dziedzinie jakości, ponieważ Zarządzanie przez Jakość - TQM - jest nowym rodzajem zbiorowego wysiłku załogi na zorientowanego na ustawiczne doskonalenie organizacji zarządzanie we wszystkich aspektach, sferach i działalności jednostki.

 

 

 


ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
CYTAT DNIA
Do zwycięstwa trzeba nam odwagi, odwagi i jeszcze raz odwagi...
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt