GOSPODARKA:


Strona główna -> Gospodarka -> Nagrody dla miasta

Pozostałe konkursy i rankingi

 

RANKING „WARSAW BUSINESS JOURNAL” CITY GUIDE POLSKA 2002
Celem rankingu jest ocena klimatu dla rozwoju biznesu w 25 największych miastach Polski. Źródłem informacji były ankiety, które badacze City Guide Polska rozesłali m.in. do lokalnych organizacji przedsiębiorców pytając o ocenę swojego miasta.

Rankingi miały na celu pokazanie, jak postrzegane są miasta w oczach lokalnych przedsiębiorców. W czołówce ogólnopolskich zestawień (podobnie jak w ubiegłych latach) uplasował się Rybnik zajmując:

- 1 miejsce w kategorii „Jakość infrastruktury miejskiej”,
- 1 miejsce w kategorii „Jakość i poziom otoczenia biznesowego”,
- 2 miejsce w kategorii „ Kompetencje i skuteczność działania Urzędu Miasta”,
- 5 miejsce w kategorii „Jakość życia”,
- 7 miejsce w kategorii „Ogólna ocena klimatu biznesowego”.
„Prognoza klimatu biznesowego za 5 lat” umiejscowiła Rybnik na dziesiątej pozycji w kraju, a kategoria „Jakość rynku pracy” uplasowała miasto na miejscu jedenastym.

 

 

 

RANKING „NAJTAŃSZE URZĘDY SAMORZĄDOWE”
Przygotowany przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” ranking miał za zadanie porównanie wydatków bieżących w przeliczeniu na mieszkańca i wskazanie jednostek samorządowych, które funkcjonują najbardziej oszczędnie. Zestawienie obejmuje dane za rok 2003. W kategorii "Miasta na prawach powiatu" Rybnik znalazł się na 4 miejscu.  

 

 

RANKING FINANSOWY GMIN ’99 - NAJBOGATSZE POLSKIE GMINY
Ranking opublikowany w Piśmie Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” został przygotowany przez Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego i Lokalnego przy Uniwersytecie Warszawskim.

W kategorii „Udział inwestycji w wydatkach gminy” Rybnik zajął pierwszą pozycję w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Wartość wydatków inwestycyjnych w stosunku do całkowitych wydatków wyniosła 29,7%.

 

 

 

 

„ZŁOTA @” DLA URZĘDU MIASTA RYBNIKA
Urząd Miasta Rybnika wspólnie z firmą Logotec Engineering został laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu „Złota @”. Kategoria, w której magistrat został wyróżniony, dotyczyła innowacyjnych rozwiązań z dziedziny technologii komunikacji i informacji w urzędach administracji lokalnej.

Jury nagrodziło wdrożony w UM Rybnika system DDM 9000, którego zadaniem jest zarządzanie obiegiem dokumentów oraz zarządzanie i sterowanie przepływem informacji oraz zadań.

 

 

 

 

 

 

KONKURS "OFERTY INWESTYCYJNE NA STRONACH WWW" 

Rybnik znalazł się w gronie pięciu finalistów organizowanego przez Związek Miast Polskich konkursu. Zamieszczone na internetowej stronie miasta możliwości inwestowania w Rybniku zyskały uznanie w oczach komisji konkursowej, która wysoko oceniła m.in. sposób prezentacji ofert, przejrzystość stron oraz ich aktualność, jak również łatwość dostępu do strony jak i wyszukiwania informacji.

 

 

 

 

 

 

 

ZIELONE MIASTO
W konkursie pod hasłem „Zielone Miasto 2000” organizowanym przez ogólnopolski miesięcznik branżowy „Ogrody” Rybnik zajął 1 miejsce uzyskując miano najbardziej zielonego miasta w Polsce. Z rybnickimi doświadczenia w zakresie urządzania, utrzymania i ochrony zieleni miejskiej zapoznają się przedstawiciele największych polskich miast, którzy odwiedzają Rybnik przyglądając się z bliska rozwiązaniom zastosowanym w mieście.

 


ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
CYTAT DNIA
Młodość uśmiecha się bez powodu.
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt