INFORMATOR:


Strona główna -> Informator

Interwencje policyjne

INTERWENCJE POLICYJNE

Stosowane środki i sposoby postępowania przez współczesnych przestępców stają się coraz bardziej brutalne. Dlatego też interwencje policyjne przeprowadzane są w sposób dynamiczny przy zastosowaniu pełnego wachlarza środków przymusu bezpośredniego, włącznie z użyciem broni palnej.

Jak zachować się podczas interwencji Policji:

  • Jeśli znajdziesz się w rejonie, gdzie Policja przeprowadza interwencję i usłyszysz wystrzały broni palnej nie biegnij w tamtą stronę !!! Połóż się natychmiast na ziemi, postaraj się znaleźć sobie "twardą" zasłonę np. mur i schowaj się za nią.
  • Nie podchodź do policjantów podczas interwencji – zwłaszcza z kierunku, z którego funkcjonariusze mogą cię nie zauważyć – twoje zachowanie może być odczytane jako chęć zaatakowania policjanta.
  • W razie gdy istnieje potrzeba podejścia do policjanta w trakcie interwencji należy wyraźnie to zasygnalizować (zapytaj czy możesz podejść głośno i wyraźnie a następnie stosuj się do wskazówek).

Twoje spostrzeżenia, przekazywane informacje są dla Policji bogatym i cennym źródłem wiedzy. Wiedza ta ułatwia podjęcie wyprzedzających kroków, które dzięki Twoim informacjom pozwolą na ustrzeżenie przed utratą zdrowia lub życia innych obywateli jak również ich mienia.

 

Pamiętaj jesteś ważnym elementem systemu bezpieczeństwa obywateli!


ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
CYTAT DNIA
Inteligencja jest to zdolność wypowiadania się bez pomocy rąk.
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt