GOSPODARKA:

   

Strona główna -> Gospodarka -> Fundusze unijne -> Regionalny Program Operacyjny -> Rybnik to dobry adres

Logo projektu


Logo projektu

Jednym z zadań w projekcie "Rybnik to dobry adres" było opracowanie logo charakteryzującego projekt oraz pośrednio turystykę sportową i biznesową w Rybniku.

 

Logo wraz z księgą znaku zostało opracowane (wzór logo z możliwością jego pobrania został zamieszczony obok) i jest obecnie używane do oznaczania wszystkich materiałów przygotowywanych w ramach projektu.

 

Główne założenia logo projektu:

Hasło "Rybnik to dobry adres" niesie ze sobą jednoznaczny w odbiorze, szeroki tematycznie, pozytywny przekaz. Wyraża wprost charakter miasta i jego mieszkanców, atmosferę w nim panującą ("dobre miejsce do życia, pracy, biznesu, wypoczynku, sportu..."). Pośrednio jest formą zaproszenia ("zapraszamy pod dobry adres") i powitania ("witamy pod dobrym adresem").

Znak promocyjny "Rybnik to dobry adres" jest rozwinięciem znaku promocyjnego "Rybnik. Miasto z ikrą.". Wykorzystano w nim motyw zwielokrotnionego, uproszczonego symbolu skaczącej ryby. Ryby wpisano w motyw wielobarwnego kwiatu. Symbolika ryb w ruchu jest zbieżna z symboliką w znaku "Rybnik. Miasto z ikrą.". Jednoznacznie pozytywny przekaz znaku (odniesienie do rozumianego wprost słowa "dobry") wzmacnia motyw wielobarwnego kwiatu.

Kolorystyka znaku jest zbieżna z kolorystyką znaku "Rybnik. Miasto z ikrą.", podobnie jak symbolika poszczególnych kolorów. W znaku zastosowano tą samą czcionkę, która użyta jest w znaku "Rybnik. Miasto z ikrą.".


   
Wzór logo projektu
Wzór logo projektu   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
CYTAT DNIA
Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś inny jest od niego szczęśliwszy.
(Seneka)
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt